ILF Polska wykona prace przygotowawcze dla budowy rurociągu transportowego CO2

http://poland.ilf.com/pl/firma/aktualnosci/news-single-view/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=537&cHash=3b5830defb051069b06baca1bd43f074

W dniu 22 czerwca 2012 roku ILF Polska podpisał umowę z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. na wykonanie prac przygotowawczych w procesie budowy rurociągu transportowego CO2.

Projekt związany jest z budową demonstracyjnej instalacji wychwytywania, transportu i geologicznego składowania dwutlenku węgla (CCS), która zostanie zintegrowana z nowo wybudowanym blokiem 858 MW w Oddziale Elektrowni Bełchatów.

Poza budową rurociągu transportowego, zadanie inwestycyjne obejmuje:

  1. Instalację wychwytywania CO2 (CCP – Carbon Capture Plant), odpowiadającą mocy > 250 MW i wydajności wychwytywania CO2 > 80% oraz dostosowanie bloku energetycznego 858 MW do zabudowy CCP (status „Capture Ready”). Instalacja powstanie w oparciu o technologię „zaawansowanych amin” (AAP – ang. Advanced Amine Process) i będzie wychwytywała CO2 w ilości około 1,8 miliona ton CO2 rocznie.
  2. Instalację do zatłaczania sprężonego CO2 pod powierzchnię ziemi (do głębokich warstw solankowych), w celu jego permanentnego składowania.

Zakres usług ILF Polska obejmuje wytyczenie trasy rurociągu oraz przygotowanie raportu o oddziaływaniu na środowisko. Firma odpowiedzialna jest również za opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, który zostanie załączony do specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy rurociągu. Termin realizacji prac upływa z końcem 2014 roku.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Programu Energetycznego na rzecz Naprawy Gospodarczej (EEPR).

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: