Targi Light+Building (we Frankfurcie)–coraz większa liczba wystawców

 

Targi Light+Building

http://www.elektroonline.pl/news/5206,196_tys_odwiedzajacych_targi_LightBuilding

9% więcej wystawców przyciągnęły w tym roku targi Light+Building, największe na świecie wydarzenie w branży oświetleniowo-budowlanej. Wśród ponad 2350 producentów dominowały firmy zorientowane na eksport. Zwiedzających było o 7% więcej niż ostatnio – przez 6 dni targi we Frankfurcie odwiedziło aż 196 tys.

Dla Niemców najważniejszym kryterium wpływu na decyzję o zakupie nieruchomości jest obecnie efektywność energetyczna – wynika z badania przeprowadzonego przez TNS Infratest na zlecenie Messe Frankfurt z okazji targów Light+Building. Według sondażu, niskie zużycie energii jest najważniejszym czynnikiem dla 90% właścicieli i 84% najemców, wyprzedzając inne aspekty, takie jak cena, lokalizacja, udogodnienia i atmosfera miejsca.

– Nasze badanie pokazuje, jak ważną kwestią na tle rosnących cen energii stała się dla konsumentów efektywność energetyczna. I to jest wielki krok naprzód dla gospodarki i środowiska, ponieważ budynki są nadal największymi konsumentami energii – mówi Wolfgang MARZIN, Prezes i Dyrektor Generalny Messe Frankfurt.

Według sondażu 64% respondentów gotowych jest inwestować w energooszczędne technologie w budownictwie. Jednak istnieje jeszcze duża niepewność co do znaczenia kwestii budynków – tylko jeden na pięciu uważa, że zastosowanie energooszczędnych technologii i automatyzacji budynku jest ważne lub bardzo ważne, aby zmniejszyć zużycie energii.

– Spotkania Light+Building jest bardzo ważne dla sukcesu nowego paradygmatu energetycznego. Odwiedzający z całego świata spotkalli się ponownie w Niemczech w dniach od 15 do 20 kwietnia, aby zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie oświetlenia i usług dla budownictwa. Architekci, inżynierowie i elektrycy następnie przekazują tę wiedzę konsumentom – dodaje Wolfgang MARZIN.

Najważniejszymi tematami w tym roku były: "Digitalizacja oświetlenia i budynków" i "Budynki jako zielone elektrownie". Światowy popyt na innowacyjne i efektywne oświetlenie oraz energooszczędne budownictwo znajduje odzwierciedlenie w dużej liczbie wystawców. W sumie 2352 obecnych firm oznaczało wzrost o 9% w stosunku do targów w 2010 r. (2154 wystawców). Firmy z 50 krajów zaprezentowały swoje nowe produkty z zakresu automatyki budynkowej, oświetlenia, elektrotechniki i specjalistycznego oprogramowania.

Odwiedzający targi Light+Building mogli znaleoświetlenia LED, OLED i systemów fotowoltaicznych aż po zdecentralizowane zużycie energii elektrycznej poprzez e-mobility, inteligentne opomiarowanie (smart metering) i inteligentne sieci energetyczne (smart grids).

Następne targi Light+Building odbędą się we Frankfurcie nad Menem w dniach od 30 marca do 4 kwietnia 2014 roku.

Building Performance Congress and lectures

http://light-building.messefrankfurt.com/frankfurt/en/besucher/events/building-performance-congress.html

file

Date: 15-20 April 2012
Location: Congress Center Messe Frankfurt / Hall 8.0 / Foyer Hall 11.0 North

Held in parallel with Light + Building – the world’s leading trade fair for architecture and technology – the Building Performance Congress offers the opportunity to exchange knowledge and discuss themes relating to lighting and integrated building technology. Well-known experts from Germany and the international community will be giving presentations to illuminate the latest developments relating to the themes of Light + Building.

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: