Banki dostrzegły efektywność energetyczną

Osoby, które zdecydują się na budowę domu energooszczędnego mogą teraz liczyć na preferencyjne kredyty w BPH i BOŚ powiązane z deklarowanym, niższych zapotrzebowaniem na energię.

Jak można dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, Bank BPH obniży prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego o 0,6 p.p. w porównaniu ze standardową ofertą. Warunkiem koniecznym jest przedstawienie w banku projektu z certyfikatem energetycznym. Wskaźnik zużycia energii na certyfikacie nie może być większy niż 100 kWh/m2/rok.
O obniżkę marży w banku BOŚ inwestor może się starać gdy dom lub budynek wielorodzinny, w którym znajduje się mieszkanie stanowiące zabezpieczenie kredytu posiada kolektory słoneczne, pompę ciepła, ogniwa fotowoltaiczne. Te odnawialne źródła energii powinny funkcjonować jako źródło samodzielne lub pracować w połączeniu ze źródłem tradycyjnym. Obniżkę można również uzyskać, gdy budynek ma instalację odzysku ciepła z wykorzystaniem rekuperatorów. Oferta dotyczy również budynków o statusie niskoenergochłonnym, których zapotrzebowanie na ciepło kształtuje się na poziomie 30-60 kWh/m2/rok, a także budynków pasywnych, które potrzebują poniżej 15 kWh/m2/rok.

http://www.miwo.pl/1_362_Banki%20dostrzeg%C5%82y%20efektywno%C5%9B%C4%87%20energetyczn%C4%85.html

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: