PIG – PIB dołączył do Global CCS Institute

http://www.nettg.pl/Aktualnosci/Z-ostatniej-chwili/PIG-%E2%80%93-PIB-dolaczyl-do-Global-CCS-Institute,20621,1500,1

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy, który od w 2008 r. kieruje krajowym programem rozpoznania formacji i struktur do bezpiecznego geologicznego składowania CO2, przystąpił do CCS Institute – światowej organizacji działającej na rzecz rozwoju technologii wychwytu i składowania CO2 w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez PIG-PIB.

Global CCS Institute jest czołową organizacją działającą na rzecz tworzenia i upowszechniania wiedzy na temat technologii CCS (CCS – Carbon Capture and Storage, czyli wychwyt i składowanie CO2) w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych. Instytut został powołany w kwietniu 2009 roku i ma siedzibę w Canberze, stolicy Australii. Jest organizacją pożytku publicznego (non-profit), finansowaną przez składki członków i dotacje rządowe (przede wszystkim dotacje rządu Australii oraz grant rządu USA na wspieranie CCS w krajach rozwijających się).

W zakresie technologii CCS Institute koordynuje współpracę podmiotów publicznych, naukowych i biznesowych na całym świecie, przekazuje niezbędną wiedzę, ułatwia finansowanie i komercjalizację projektów CCS, wspomaga działania na rzecz społecznej świadomości odnośnie do CCS i polityki klimatycznej. Jego najważniejszym dziełem było sporządzenie (w konsultacji z rządami Wielkiej Brytanii i Australii) „mapy drogowej” CCS.

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: