E-Star: Na warszawski parkiet wprowadziliśmy 2.400.000 akcji

http://www.inwestycje.pl/gpw/aktualnosci_gpw/e_star__
na_warszawski_parkiet_wprowadzilismy_2_400_000_akcji;121068;0.html

Firma E-Star Alternative Plc. działa w szybko rozwijającym się sektorze energetycznym. Naszą działalność koncentrujemy na Europie Środkowowschodniej. E-Star specjalizuje się w realizacji kompleksowych, podnoszących efektywność projektów energetycznych, które bazują na wykorzystaniu energii pochodzącej z lokalnie dostępnych źródeł kopalnych i odnawialnych.
Oferujemy dostosowane do potrzeb lokalne usługi grzewcze, jak również rozwiązania oświetleniowe dla miast, instytucji, gmin, przedsiębiorstw i gospodarstw domowych. Obecnie realizujemy niemal pięćdziesiąt projektów na Węgrzech, głównie dla samorządów i powiązanych instytucji, a także trzy znaczące projekty w Rumunii, gdzie zarządzamy siecią ciepłowniczą zapewniającą ciepło dla kilku tysięcy osób. Mam nadzieję, że już wkrótce nasze wyjątkowe rozwiązania zastosujemy również w Polsce.

Jak duży kapitał Spółka chce pozyskać z GPW?

Na początek, na parkiet warszawskiej giełdy wprowadziliśmy akcje notowane już na budapesztańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach tak zwanego podwójnego notowania. Oznacza to, że nasze akcje są jednocześnie notowane w Warszawie i Budapeszcie, a spółka jest obecna na obu rynkach. Jeszcze nie zapadła decyzja o przeprowadzeniu wtórnej emisji akcji, która będzie zależeć od naszych przyszłych projektów w Polsce.

Dlaczego zdecydowaliście się wejść na GPW?

Nasza strategia na 2011 rok koncentruje się na polskim rynku. W przypadku podpisania kontraktów w Polsce, chcielibyśmy finansować je z kapitału pochodzącego właśnie z polskiego rynku. W efekcie ekspansji zagranicznej spółka nabrała nie tylko międzynarodowego charakteru. Także pod względem źródeł finansowania najlepsze dla niej możliwości znajdują się na międzynarodowych rynkach kapitałowych.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest jednym z najważniejszych parkietów w regionie Europy Środkowowschodniej i dlatego jest kluczową platformą w procesie dywersyfikacji źródeł finansowania E-Star dla jej przyszłego rozwoju.

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: