Pełniący obowiązku prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk spodziewa się, że w 2011 r. ceny energii elektrycznej w Polsce utrzymają się na obecnym poziomie.

http://www.ppctw.cire.pl/item,52074,1,0,0,0,0,0,woszczyk-ceny-energii-elektrycznej—na-obecnym-poziomie.html

Na pytanie, czy w 2011 r. Polacy mogą oczekiwać podwyżek lub obniżek cen energii elektrycznej, odpowiedział, że nie spodziewa się takich „ruchów cenowych”.

„Jeśli chodzi o ceny energii elektrycznej, czy też stawki opłat za dystrybucję – generalnie to, co ma wpływ za nasz rachunek za energię elektryczną – nie spodziewałbym się w tym roku żadnych ruchów cenowych. Nie przewidujemy takich sytuacji przynajmniej w tej chwili. Chyba, że na rynku, w ekonomii wydarzy się coś, co by uzasadniało ruch w górę, bądź w dół” – powiedział dziennikarzom.

Dodał, że jeśli chodzi o ceny ciepła, w związku z grudniową obniżką taryfy gazowej PGNiG, część taryf przedsiębiorstw ciepłowniczych została już zatwierdzona z obniżkami rzędu 1-2 proc. „Mniej więcej taki jest tutaj wpływ na te rachunki. (…) Te, które pozostają, też są procedowane i mam nadzieję, że z podobnym wynikiem (1-2 proc. – PAP) też się będą kończyły” – powiedział.
Dodał, że taryfy dla ciepła są zatwierdzane na okresy nie krótsze niż rok. „Więc ta zmiana taryf, a w związku z tym zmiana rachunku na ciepło, będzie się przedkładała na ten sam okres, w którym została zatwierdzona taryfa” – podkreślił.

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: