Ustawa o efektywności energetycznej w 2012 r.

http://www.wnp.pl/wiadomosci/128720.html

Andrzej Czerwiński, PO, przewodniczący sejmowej podkomisji ds energetyki, w ramach sejmowej Komisji Gospodarki powołano specjalną podkomisję ds. ustawy o efektywności energetycznej

Skład podkomisji ds efektywności energetycznej

http://mamprawowiedziec.pl/ciala/P/GOS28N

Skład komisji ds energetyki

http://mamprawowiedziec.pl/ciala/P/GOS01S

 

Ustawa o efektywności energetycznej może wejść w życie dopiero z początkiem roku 2012 – mówi Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. energetyki.

Rada Ministrów 12 października 2010 r. przejęła projekt ustawy o efektywności energetycznej. Projekt trafił już do Sejmu, odbyło się pierwsze czytanie ustawy. W ramach sejmowej Komisji Gospodarki powołano specjalną podkomisję ds. ustawy o efektywności energetycznej.
– Jest wiele zastrzeżeń do projektu tej ustawy, dlatego chcemy zebrać jak najwięcej uwag. Ministerstwo Gospodarki uwagi posegreguje według kategorii i znaczenia, następnie wszystkie propozycje będziemy analizowali. Część uwag będziemy rekomendować, inne odrzucać, część propozycji być może trzeba będzie skorygować – mówi Andrzej Czerwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. energetyki.
Jak podkreśla Andrzej Czerwiński, nie będzie presji, aby ustawę bardzo szybko przyjąć, jego zdaniem lepiej aby prace potrwały dłużej a ustawa była bardzo dobrze przygotowana.
Dodaje, że nie została jeszcze podjęta decyzja, kiedy ustawa ma wejść w życie, nie wykluczone, że będzie to dopiero w 2012 r.
Celem projektu ustawy jest stworzenie ram prawnych dla działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej gospodarki. Działania te prowadzone będą w trzech obszarach: zwiększenia oszczędności energii przez odbiorców końcowych, zwiększenia oszczędności energii przez urządzenia potrzeb własnych oraz zmniejszenia strat energii elektrycznej, ciepła lub gazu ziemnego w przesyle lub dystrybucji.
Wprowadzenie kompleksowego mechanizmu wsparcia dla działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej gospodarki doprowadzi w konsekwencji do ograniczenia szkodliwego oddziaływania sektora energetycznego na środowisko oraz będzie się przyczyniać do poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Ustawa ma pomóc w osiągnięciu przez Polskę celu redukcji zużycia energii finalnej o 9 proc. do roku 2016.

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: