Przemysł sam chce kupować białe certyfikaty

http://www.wnp.pl/wiadomosci/128546.html

Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu zabiega o jak najlepszą pozycję dla firm energochłonnych w ustawie o efektywności energetycznej, nad której projektem pracuje obecnie Sejm. Forum chce, aby firmy uzyskały prawo do samodzielnego wywiązywania się z obowiązku zakupu białych certyfikatów oraz zwolnienie z obowiązku ich zakupu w przypadku odpowiedniego ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Forum zgłosiło propozycje stosownych zmian do projektu ustawy o efektywności energetycznej.

Forum proponując nałożenie na firmy obowiązku zakupu białych certyfikatów chciało też uzyskać dla odbiorców końcowych zużywających rocznie nie mniej niż 200 GWh energii elektrycznej zwolnienie z obowiązku zakupu tych certyfikatów. Forum zaproponowało, żeby białych certyfikatów nie musieli kupować odbiorcy o wymienionym zużyciu prądu, którzy ograniczą ilość kupowanej na własne potrzeby energii elektrycznej przeliczoną na wielkość produkcji o nie mniej niż 1,5 proc. rocznie, a narastająco o 9 proc. do 2016 roku.
– Ta sprawa jeszcze nie jest zamknięta. Na razie jest deklaracja pani minister, że to rozwiązanie jest sensowne. Intencja jest taka, żeby natychmiast uruchomić mechanizm oszczędzania energii wszędzie, gdzie to jest możliwe – informuje Henryk Kaliś.

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: