Konferencja SET-Plan w Polsce w 2011 roku

http://ec.europa.eu/energy/technology/set_plan/doc/setplan_brochure.pdf

http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.top&dep=377747&data=&lang=PL&_CheckSum=1361883323

Jak zapowiedziano 16 listopada w Brukseli, wydarzenie będzie elementem polskiej Prezydencji w Radzie UE i odbędzie się w Warszawie w dniach 28-29 listopada 2011 roku. Weźmie w nim udział ok. 400 osób reprezentujących europejski przemysł energetyczny, urzędy, administracje regionalne oraz instytuty i organizacje z całej Europy, w tym instytucje naukowe i finansowe.

Jak poinformowała PAP Marta Walenta z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, konferencja będzie organizowana we współpracy z ministerstwem nauki i szkolnictwa wyższego, ministerstwem gospodarki, z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, organizacjami naukowymi oraz przedsiębiorstwami działającymi w branży energetycznej. Komitetowi honorowemu konferencji SET-Plan w Polsce przewodniczy prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Podczas zjazdu przedstawiciele European Energy Research Alliance (EERA) zaprezentują dotychczasowe efekty wprowadzenia Wspólnych Programów Badawczych oraz przedstawią plany na przyszłość. Wśród poruszonych tematów znajdą się: energia słoneczna, energetyka wiatrowa, przechwytywanie, transport i przechowywanie dwutlenku węgla (CCS), sieci elektroenergetyczne, bioenergia, fuzja jądrowa i inteligentne miasta.

Reklamy
Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: